Nerdboard

Jesienią 2023 (wrzesień – grudzień) miałam przyjemność wziąć udział w projekcie prowadzonym przez Jakuba Wąsowskiego i Karolinę Parysz (https://www.nerdbord.io/pl). Celem projektu było umożliwienie nabrania doświadczenia przyszłym developerom. W ramach zajęć należało przygotować samodzielny projekt, projekt w parze i projekt grupowy, w którym każdy miał inne zadania.
Na początku zostały podane wymagania, ale wszelkie problemy należało rozwiązać samodzielnie lub ze współpracownikami. Nie było pracy pod dyktando prowadzącego i nie było sytuacji, gdzie wszyscy robili to samo i tak samo.
Jako że zdecydowanie bardziej ciągnie mnie do backendu niż frontendu na początek dostałam projekt Fischkapp API, czyli utworzenie API do bazy fiszek.

Fishkapp API

Wymagania:
– RESTfull API
– Express.js, TypeScript, MongoDB
– CORS, Authorization
– dokumentacja w Swaggerze

github: https://github.com/agnbart/fischkapp-api

Crypto Alert API

Projekt, którego celem było wykorzystanie informacji pochodzących z zewnętrznego API CoinMarketCap API, Nest.js i MongoDB.

Użytkownik ma możliwość wyboru kryptowaluty z listy. Zostaje ona zapisana w bazie wraz informacją, od jakiej wysokości ceny danej waluty, użytkownik będzie informowany mailem. Alerty są wysyłane przy użyciu MailJet.

wymagania:
– CryptoAlert API (https://coinmarketcap.com)
– Nest.js, MongoDB, Prisma, MailJet

github: https://github.com/agnbart/crypto-alert-api